Keresés
+36 1 220 9100, +36 30 884 1234 1164 Budapest, Rádió utca 1.
Nyelv
hu en

RCA-RCA Összekötő

RCA kábel kiválasztása audió célra

Mint minden audió komponens, az RCA kábel is rengeteg minőségben létezik. Ez a legáltalánosabb összekötő kábel hifi készülékek közötti analóg sztereó hangjel átviteléhez. Belépőszintű hangrendszerek kábelezéséhez többnyire az induló kategóriáinkat (KáCsa KCB és KCE) javasoljuk. Ezekkel már legtöbbször kellemesen muzsikálnak az egyszerűbb hifik. Magasabb minőségi szintű hangrendszerekhez azonban érdemes fejlettebb kivitelben gondolkodni, mert a komolyabb belső felépítés, a tisztább anyagok szebben kidolgozott és élethűbb hangzást eredményeznek.

Szerelt RCA kábelek megfelelő használata

A lentebb található termékek készre szerelve, fix hosszúságban vásárolhatók meg. Természetesen mindegyik itt lévő sztereó RCA kábelnél az ár egy párra (baloldali és jobboldali) értendő. Csatlakoztatása rendkívül egyszerű, a dugókon lévő színjelölések segítik a bekötést. Érdemes arra ügyelnie, hogy irányhelyesen csatlakoztassa a vezetéket. A kábel köpenyén, illetve csatlakozóján lévő feliratok (vagy nyilak) jelölik a jel haladási irányát (pl. CD-lejátszótól erősítő felé).

Mitől függenek a különböző RCA kábelek árai?

Akiknek még új a hifi világa, azoknak furcsa lehet, hogy sok kategóriában, számos eltérő minőségű RCA audió kábel létezik. Ránézés alapján képtelenség megállapítani, hogy egyes high-end típusok miért annyival drágábbak. Egy kábel árát mindig befolyásolja az anyagok minősége és a jelátvitelt segítő, torzítás csökkentésre használt technológiák. A drágább kábelekben külső zavaroktól védő, jobb árnyékolás és bonyolultabb gyártástechnológiával készült vezetőanyag található. Az árat ugyancsak befolyásolja, hogy milyen szigetelőanyaggal (polietilén, pvc, teflon stb.) készülnek. Nem ritka, hogy a high end kábelek magas tisztaásúg monokristályos réz, vagy színtiszta ezüst vezető által továbbítják a jelet. Ezeket a technikai részleteket igyekszünk pontosan összefoglalni a termékek adatlapjain. 

Melyik a számomra megfelelő RCA-RCA kábel?

Természetesen csak személyes kipróbálással deríthető ki, hogy mennyire jó egy kábel. Számunkra fontos, hogy vásárlóink számára ezt lehetővé tegyük. Ez hatékony módja, hogy kiderítsék például az olcsóbb-drágább, vagy eltérő gyártótól származó opció milyen mértékben változtja meg a hangzást. A webáruház megkönnyíti a rendelés folyamatát, de audiophile igényűek számára a személyes kipróbálás elengedhetetlen. Termékeink széles választéka előzetes egyeztetéssel kipróbálható saját hangrendszerben is. Otthoni tesztelésre is nyújtunk lehetőséget, ezzel kapcsolatban érdeklődjön munkatársainknál!

Egyedi méretben keres RCA kábelt?

Az itt felsorolt kábelek fix hosszúságokban, mindkét oldalukon RCA csatlakozókkal vásárolhatók meg. Ha többféle méretben is elérhető, akkor a termék oldalon, mielőtt kosárba teszi, kiválaszthatja az Ön számára megfelelő méretet (0,5 méter, 1 méter stb.).  Ha speciális hosszúságra (pl. 5,3 méter) van szüksége, akkor vegye fel velünk a kapcsolatot és igyekszünk segíteni!

Top ajánlat

XLR csatlakozók minőségi szintjei

Mint minden audió csatlakozónál, itt szintén többfajta minőségi kategória létezik. A legegyszerűbb XLR dugó (ne keverjük össze a DMX szabvánnyal) darabja is már több, mint 1 000 forintba kerül, mivel az egyszerűbb, otthoni vagy „konzumer” célra gyártott dugókhoz (pl. RCA) képest sokkal masszívabb szerkezettel rendelkeznek, tartósabb elemekből állnak. Belépő és középkategóriás célokra, egyszerűbb mikrofon- és hangszer kábel készítéséhez már a legolcsóbb XLR dugó ugyancsak kifogástalan. Magasabb színvonalú, high end készülékek csatlakoztatásához léteznek a drágább XLR csatlakozó típusok, melyek tisztább vezető anyagokat tartalmaznak. Például a Furutech csúcskategóriás termékei rozsdamentes acél házzal és ródium bevonattal készülnek, hogy a jelátvitelt a lehető legkevesebb veszteséggel biztosítsák.

Kábelek és XLR csatlakozók összeszerelése

Hogy biztonságos és hosszútávú használatra alkalmas legyen, az XLR csatlakozót szakszerűen rá kell szerelni a kábel végére. A legjobb, ha ügyes kezű személy végzi a munkát, mivel a kábelben lévő 3-as vezető erek nem érintkezhetnek egymással. A mama és papa csatlakozókat is úgy tervezték, hogy szétszerelhetők legyenek. Belsejükben általában forrasztásra szolgáló, félcsövekben végződnek az érintkezők. Mindegyiknek a végén beilleszthető a vezetőér, ezután azonnal beforrasztható. Bizonyos típusok (például AudioQuest termékek) forrasztás nélkül, speciális krimpelőfogó használatával rögzíthetők a kábelre. Ha Ön szeretné elvégezni a csatlakozónak a szerelését, de nem tudja, hogyan kell megfelelően elvégezni, akkor YouTube csatornánkon található egy szabványos XLR kábel készítést bemutató videó. Az említett kisfilmben ábrák is szemléltetik az 1-es, 2-es és 3-as érintkezők helyes bekötését.

Neutrik, KáCsa, Furutech - melyik 3 pólusú dugó jobb?

A Neutrik csatlakozókat széles körben használják zeneiparban, a legtöbb hangstúdióban és filmgyártásban is. Professzionális területen az egyik legelterjedtebb, méltán népszerű gyártó. A fekete házas KáCsa XLR dugók hasonló szintet képviselnek, mint a Neutrik belépő/középkategóriás szériái. Ha Önnek high end hifi rendszer kábelezésre kell csatlakozó, olyan esetben hangzás különbségek fordulhatnak a kábelen lévő csatlakozó anyagától és szigetelésétől függően. Audiofil hangrendszerekhez inkább Furutech termékeket szoktunk javasolni. Drágábbak, akár a Neutrik vagy KáCsa árának többszörösébe is kerülhetnek. Azonban a különbség nem véletlen. A Furutech cég mérnökei számos technológiával kiegészítették az általuk tervezett csatlakozókat, hogy hatékonyabb audio jelátvitelre legyenek alkalmasak.

Aranyozott vagy ródium bevonatú legyen?

Teljesen ízléstől függ. Korábban írtunk egy blogbejegyzést, mely pont ezt a kérdést járja körül. Ma már számos gyártó nyújt nikkel, ezüst, arany vagy ródium bevonattal rendelkező csatlakozókat. A bevonat minimális különbséget okoz hangzásban, de egy magas érzékenységű, felsőkategóriás hangrendszernél a maximalista zenekedvelők minden apró részletet a lehető legjobb minőségben szeretnének élvezni. 

Lengő csatlakozók mikrofonkábel készítéshez

Az XLR dugót a Speakon megoldásához hasonlóan kiegészítették egy rögzítő elemmel, mellyel rögzíthető a bemenet aljzatában. Érdemes rugalmas (rugó vagy gumi) törésgátlóval rendelkező dugót alkalmazni, mely rendeltetésszerű használat mellett megakadályozza a kábelben lévő vezetőér sérülését. A kábel egyik végére male, vagyis papa (dugó), másik végére pedig female, azaz mama (XLR aljzat) csatlakozó kerül. A kínálatunkban szereplő termékek rendeltetésszerű használat esetén a következő évtizedekben is tökéletes analóg (vagy AES/EBU esetében digitális) jelátvitelt biztosítanak.